Menüler

İşletme ve Bakım Semineri DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nde Başladı

05.11.2019
İşletme ve Bakım Semineri DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nde Başladı

DSİ Genel Müdürlüğü İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığı’nca 04-08.11.2019 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ‘İşletme ve Bakım Semineri’ DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde başladı. İşletme ve Bakım Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Uğur Yıldırım’ın başkanlık ettiği seminere; DSİ 14. Bölge Müdürü V.  Dr. Celaleddin Ensar Şengül, DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Daire Başkan Yardımcıları, Şube Müdürleri ve konu ilgili teknik personel iştirak etti.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren İşletme ve Bakım Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Uğur Yıldırım; sulama başta olmak üzere faaliyet alanı oldukça geniş olan İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığı’nın stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayarak; sulama birlikleri konusundaki yasal düzenlemeler, Sulama Tesisleri Mekânsal Bilgi Sistemi (SUTEM), baraj işletmeciliği, baraj bakım-onarımı, bakım-onarım ödenekleri ile istatistik ve değerlendirme çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

DSİ açısından önemli bir seminerin gerçekleştirildiği ifade ederek konuşmasını başlayan DSİ 14. Bölge Müdürü V.  Dr. Celaleddin Ensar Şengül; rantabilitesi ve öncelik sıralamasına göre hayata geçirilen projeler doğrultusunda inşa edilen tesislerin ilerleyen dönemdeki verimliliği ile beklenilen faydanın bu tesislerden alınıp alınamadığının kontrol ve takibinin çok önemli olduğunu ifade ederek İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığı’nın bu görev ve sorumluluğu başarıyla yerine getirdiğini belirtti.

Seminerin açılışında konuşan DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk de İşletme Bakım faaliyetlerinin önemine vurgu yaparak, faydalı bir seminer geçirilmesi temennisinde bulundu.