Menüler

Havza Yönetimi Hizmet İçi Eğitimi DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nde Başladı

22.10.2019
Havza Yönetimi Hizmet İçi Eğitimi DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nde Başladı

Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nce 22-25.10.2019 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ‘Havza Yönetimi Hizmet İçi Eğitimi’ DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde başladı. Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yakup Karaaslan’ın başkanlık ettiği eğitime; DSİ 14. Bölge Müdürü V.  Dr. Celaleddin Ensar Şengül, Daire Başkan Yardımcıları, Şube Müdürleri ve konu ilgili teknik personel iştirak etti.

DSİ Genel Müdürlüğü ve DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’ne eğitimin gerçekleştirilmesindeki katkılarından dolayı teşekkür ederek söze başlayan Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yakup Karaaslan gerçekleştirdiği sunumunda; Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün görev ve sorumlulukları, havza esaslı çalışmalar, devam eden faaliyetler ve mevzuat çalışmaları hakkında bilgi vererek faydalı bir eğitim geçirilmesi temennisi bulunuldu.

Suyun doğru ve etkin yönetiminden hareketle, su yönetimiyle ilgili kurumlar arasındaki işbirliği ve eşgüdümün öneminden bahseden Bölge Müdürü V.  Dr. Celaleddin Ensar Şengül; Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün önemli bir boşluğu doldurduğunu söyleyerek, faydalı bir eğitim gerçekleştirilmesi temennisinde bulundu.