Menüler

İşletme Bakım Mühendisleri Temel Eğitim Semineri DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nde Başladı

09.04.2019
İşletme Bakım Mühendisleri Temel Eğitim Semineri DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nde Başladı

DSİ Genel Müdürlüğü İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığı’nca 08-12.04.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan ‘İşletme Bakım Mühendisleri Temel Eğitim Semineri’ DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde başladı. İşletme ve Bakım Dairesi Başkan Yardımcısı Ahmet Nezih Doğruyol’un başkanlık ettiği seminere; DSİ 14. Bölge Müdürü Vekili Dr. Celaleddin Ensar Şengül, Daire Başkan Yardımcıları, Bölge Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve ilgili mühendisler iştirak etti.

Seminerin açılış konuşması DSİ 14. Bölge Müdürü Vekili Dr. Celaleddin Ensar Şengül tarafından gerçekleştirildi. DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendiren Bölge Müdürü Vekili Dr. Celaleddin Ensar Şengül içme-kullanma, sulama, enerji temin edilen baraj ve göletler ile sulama ve taşkın tesislerinin işletme bakımlarının hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasının büyük önem arz ettiğini vurguladı. Ayrıca; İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığı’nın da bu bilinçle, sorumluluk alanında yer alan baraj, gölet, sulama, drenaj, taşkından korunma gibi tek veya çok maksatlı tesisleri planlama ve proje kriterlerine uygun olarak işletmek, bakım onarımını yürütmek, faaliyetleri izlemek ve değerlendirmek için büyük bir gayret gösterdiğini belirtti. Bölge Müdürü Vekili Dr. Celaleddin Ensar Şengül, İşletme Bakım konularının ele alınacağı seminerin başarılı geçmesini ve faydalı olmasını temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

DSİ 14. Bölge Müdürü Vekili Dr. Celaleddin Ensar Şengül’ün konuşmasının ardından İşletme ve Bakım Dairesi Başkan Yardımcısı Ahmet Nezih Doğruyol kürsüye davet edildi. Seminer programı hakkında katılımcıları bilgilendiren Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Nezih Doğruyol, yeni mühendislerin katılımıyla DSİ’nin daha da güçleneceğini düşündüğünü ifade ederek, faydalı bir seminer olması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.